Genç Araştırmacılar Çalıştayı

Genç Araştırmacılar Çalıştayı, YBS 2019 konferansı kapsamında AIS’in Türkiye temsilcisi olan TRAIS tarafından organize edilmektedir. Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) alanındaki tüm genç araştırmacıları çalıştayımıza davet ediyoruz. Çalıştay, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü, 09:30 – 12:30 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

Genç Araştırmacılar Çalıştayı, akademide başarıya ulaşmakla ilgili konularda konuşmalar ve interaktif etkileşimler içeren bir etkinliktir. YBS alanında ülkemizde önde gelen akademisyenler oturuma önderlik edeceklerdir. Katılımcılar deneyimlerini, düşüncelerini ve akademik kariyer hakkındaki sorularını alanında uzman akademisyenlerle paylaşabilme fırsatına sahip olacaklardır.

YBS 2019 Genç Araştırmacılar Çalıştayı’na başvurularınızı bekliyoruz!

Genç Araştırmacılar Çalıştayı Eş Başkanları

  • Meltem Özturan, Boğaziçi Üniversitesi, TRAIS YK Üyesi, Kurucu Başkan
  • Mehmet Aydın, Kadir Has Üniversitesi, TRAIS YK Üyesi, Sekreterya
  • Erman Coşkun, Bakırçay Üniversitesi, TRAIS YK Üyesi, Akademik İlişkiler Başkanı

Konuşmacılar

  • AIS/TRAIS – Prof.Dr. Nuri Başoğlu, İYTE, TRAIS Başkanı
  • Türkiye’de YBS Eğitimi – Prof.Dr. Hasan Dağ, Kadir Has Üniversitesi
  • Türkiye’de YBS’de Akademik Kariyer – Prof.Dr. Birgül Kutlu Bayraktar, Boğaziçi Üniversitesi
  • YBS Dergilerinde Nasıl Makale Yayımlanır? – Prof.Dr. Aslı Sencer, Boğaziçi Üniversitesi
  • YBS Uygulamaları – Prof.Dr. Vahap Tecimen, Dokuz Eylül Üniversitesi

Soru & Cevap

Katılımcı Kazanımları

Network oluşturma, YBS’de akademik kariyerlikte deneyimler, akademik kadrolar konusunda bilgi ve önde gelen dergilerde makale yayımlama.

Kayıt

Çalıştaya yalnızca Doktor unvanına sahip ya da doktora yeterlilik sınavında başarılı olmuş olan, üniversitelerin Dr.Öğr.Üyesi, öğretim görevlisi ya da araştırma görevlisi kadrosunda bulunanlar başvurabilir. Genç Araştırmacılar Çalıştayı’na katılabilmek için YBS 2019’ye kayıt olmuş olmak gerekmektedir.

Katılım için AIS ve TRAIS üyelikleri öneriler ama zorunlu değildir.

AIS, bilgi sistemleri alanında dünyadaki en büyük şemsiye organizasyondur ve üyeliği birçok avantaj sağlar. AIS üyeliğinin faydaları hakkında ayrıntılı bilgiye bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.

AIS Türkiye temsilcisi TRAIS, Türkiye’deki Yönetim Bilişim Sistemleri topluluğunun ihtiyaçlarını sağlamayı amaçlamaktadır. AIS/TRAIS üyeliği bulunmayanlar üye olmak için bağlantı adresini ziyaret edebilirler.

Verimlilik ve samimiyetin sağlanabilmesi için katılımcı sayısı 50 ile sınırlandırılmıştır.

Başvuru Detayları

Başvuruyu bağlantı adresindeki formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular 15 Eylül tarihine kadar ya da katılımcı sayısına erişilene kadar yapılabilir. Başvurular, başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.